English
 
Naujienų prenumerata
Lankytojų statistika Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas  
Pasieniečių mokykla 
Pasieniečių g. 11,
Medininkų k., LT-13192
Vilniaus r. sav.
Tel. (8 5) 219 8200,
anoniminio pasitikėjimo tel.
(8 5) 219 8250, el. paštas:
mokykla.dvkp@vsat.vrm.lt


Mokyklos patalpų video turas

Atvirų durų dienos renginyje – per 400 šalies moksleivių

Jau kuris laikas Pasieniečių mokykloje (PM) negirdėti jaunatviško klegesio – kursantai išvykę į praktiką, Tačiau paskutinį rugsėjo penktadienį mokykloje buvo ypač triukšminga. Į atvirų durų dieną, jau antrą šiemet, atvyko daugiau kaip 400 svečių – moksleivių ir jų tėvų, mokytojų. Iš Vilniaus ir Vilniaus rajono, Joniškio ir Zarasų, Elektrėnų ir Birštono, Anykščių ir Jurbarko, Varėnos ir Šalčininkų... Amfiteatrinę salę surasti nebuvo sudėtinga: kryptį rodė ne tik išdėliotos rodyklės, bet ir pakilios muzikos garsai. Prieš oficialią renginio pradžią čia koncertavo puikiai pažįstamas kolektyvas – Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Eimanto Anskaičio.

 

Iš trumpametražio, bet informatyvaus ir dinamiško filmo renginio dalyviai išgirdo, kokia reikšminga ir svarbi toji pasieniečio profesija. Sužinojo, ką ir kaip pasieniečiai veikia, kokie reikalavimai keliami būsimiesiems Pasieniečių mokyklos kursantams.

 

Susirinkusius pasveikino ir apie pasieniečio profesiją kalbėjo PM viršininkas Aleksejus Livšic. Mokyklos vadovas taip pat apdovanojo šiųmečio Respublikinio moksleivių piešinių konkurso „Pasieniečiai – Lietuvos valstybės sienos sargyboje“ nugalėtojus. Konkurso laureatus komisija išrinko paskutinėmis gegužės dienomis, mokslo metams einant į pabaigą, todėl buvo nuspręsta juos apdovanoti rugsėjo 27-ąją. Iš devynių jaunųjų dailininkų į atvirų durų dieną atvyko penki, o tiksliau, penkios, nes visus laurus nuskynė mergaitės. Prizininkių piešiniai eksponuojami mokyklos Amfiteatrinėje salėje.

 

Vėliau gausiai suvažiavę moksleiviai kartu su mokytojais trimis dideliais būriais pasklido po mokyklą. Pasižvalgė po auditorijas ir kursantų bendrabutį, sporto sales ir šaudyklas, pasidairė po Pasieniečių muziejų. Pievelėje šalia aikštės savo meistriškumą rodė kinologai ir jų šunys, o Specialiosios paskirties skyriaus pareigūnai persekiojo ir sulaikė tariamuosius kontrabandininkus. Jaunieji svečiai apžiūrinėjo pasieniečių transporto priemones ir specialius patikros prietaisus, čiupinėjo tikrus ginklus ir su jais fotografavosi, bendravo su mokyklos ir tarnybos darbuotojais. Ir alkį malšino gardžia ir sočia grikių koše. Veiksmo ir reginių buvo pakankamai, oras Medininkuose – tarsi tyčia šiai šventei užsakytas...

 

Atvirų durų diena Pasieniečių mokykloje šiemet surengta jau antrąsyk. Pirmoji vyko gegužės 3-iąją.


VSAT nuotraukos


Renginių kalendorius
<< Vasaris 2020 >>
P A T K P Š S
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

        Nori tapti pasieniečiu?     Stok mokytis pas mus!    


Nuotolinis mokymas


e. dienynas 


e.biblioteka 


 
Informacija stojantiesiems

 Oficiali svetainė


внж в литве